Financijsko poslovanje

Web dizajner

Zanimanje web dizajnera je vrlo atraktivno i poželjno na današnjem tržištu rada. Sve ljudske djelatnosti i aktivnosti, ako ne u cijelosti, dijelom egzistiraju na internetu. Posao web dizajnera objedinjuje niz interesantnih područja znanja koja mora pretočiti u vizualno i dizajnerski atraktivne web stranice, aplikacije i slične sadržaje na internetu. Mogućnosti zapošljavanja su široke od samozapošljavanja i poduzetništva do angažmana u različitim studijima, agencijama ili kompanijama.

Uz razvijen smisao za estetiku i likovni izričaj za obavljanje posla su potrebna programerska znanja i poznavanje informacijskih tehnologija. Zanimanje je usko povezano s razvojem novih tehnologija, a to zahtijeva cjeloživotno obrazovanje.

Web dizajner je nakon završene četverogodišnje škole osposobljen za samostalni rad, dizajn, izradu i objavu različitih materijala i sadržaja koji se objavljuju na internetu. Vizualno oblikuje internetske stranice, priprema tekstove, slikovne materijale, jednostavne animacije te interaktivne dodatake u jeziku skripti. U radu web dizajnera naglasak je na dizajnu i oblikovanju, ali bogato poznavanje internetskih tehnologija je nužno za uspješno obavljanje posla.

Program web dizajnera učenika izvrsno priprema za različite fakultete iz područja informacijskih, informatičkih, dizajnerskih, komunikacijskih znanosti. Ukoliko učenik želi daljnje obrazovanje nastaviti na fakultetima humanističkog, društvenog ili nekog drugog područja može pristupiti ispitima Državne mature. Unutar kurikuluma web dizajnera nastavni sadržaji osnovnih predmeta koji se polažu na Državnoj maturi dovoljno su zastupljeni i zahtjevni za polaganje, upis željenog fakulteta i daljnje školovanje.