O školi

Prirodoslovno-grafička škola je trenutno jedna od boljih i kvalitetnijih zadarskih srednjih škola. Osnovana je 1977. godine u okviru tadašnjeg Centra za odgoj i usmjereno obrazovanje (COUO) Juraj Baraković
Prirodoslovno-grafička škola je srednja strukovna škola u trajanju od četiri godine u kojoj se učenici obrazuju za ova zanimanja:

• kemijski tehničar
  • ekološki tehničar
  • medijski tehničar
  • grafički urednik-dizajner
  • web dizajner.

Svi programi omogućavaju po svršetku srednje škole nastavak školovanja na mnogim fakultetima u Hrvatskoj.

U njoj su predavali, i još uvijek predaju, vrlo kvalitetni profesori. Spomenimo neke. Među profesorima nalazio se poznati hrvatski književnik Ivan Aralica, bivši trener zlatne generacije zadarskih košarkaša iz sedamdesetih godina Luciano Valčić, najbolji hrvatski skakač u vodu Arno Longin i mnogi drugi.

U njezinim su učionicama znanje stjecali brojni sadašnji znanstvenici, liječnici, pravnici, ekonomisti, profesori... Brojni naši učenici su bili uspješni na različitim natjecanjima, naročito iz kemije i drugih prirodnih znanosti.