oglasna ploča
Heroj Ulice (Local Hero Challenge):
Autor: Darko Pečanac, 5. 2. 2021.

Heroj Ulice (Local Hero Challenge) je nacionalni program za mlade od 14 do 18 godina.

Cilj programa koji je osmišljen kao nekoliko raznih izazova je identificirati, angažirati, podržati i educirati lokalne mlade vođe (heroje) kako bi stvorili promjene na lokalnoj razini (unutar svojih zajednica) kroz gamificirano iskustvo. U ovo gamificirano iskustvo ugrađeni su refleksija i osobni razvoj na kraju kojeg će mladi ljudi imati priliku dobiti financijska sredstva te razviti i provesti promjene.

Kako mladima dati samopouzdanje i odgovornost da osmisle svoj život i oblikuju rješenja te predvode promjenu u svojim zajednicama?

Ovim inovativnim, visoko participativnim i gamificiranim modelom koji se sastoji od niza izazova, mladi razvijaju soft skills, upoznaju vlastite sposobnosti, podiže im se samopouzdanje i uče o vlastitim vrijednostima. Sve navedeno rezultira time da mladi postaju oni koji će moći utjecati na promjenu svoje stvarnosti i imati priliku postati proaktivni sudionici u društvu. Ne samo kao građani, zaposlenici i poduzetnici, već kao i vođe.

Ostatak teksta u dokumentu u prilogu...

Priloženi dokumenti:
Heroj_ulice_dopis.pdf (176.52 KB)