Ponovno odličan uspjeh na natjecanju!
Autor: Administrator , 5. 5. 2015.

U Grafičkoj školi u Zagrebu, 23. i 24. travnja, održano je 7. državno natjecanje učenica i učenika iz Obrazovnog sektora grafika i audiovizualne tehnologije. Naši učenici su i ove godine postigli odlične rezultate: Mateo Skorić (3.C) je osvojio prvo mjesto u kategoriji grafičke tehnologije, a Luka Kožnjak (3.E) i Matija Sudinja (4.B) su za svoj rad u kategoriji multimedije dobili brončanu medalju.

Ove godine je tema natjecanja bila "Glazba z generacije", a učenici koji su se natjecali u području grafičke tehnologije su imali zadatak osmisliti vizualni identitet glazbene grupe i izraditi omot za CD, naljepnicu za CD i letak. Mateo Skorić (3C, grafički urednik-dizajner) se u tom zadatku odlično snašao i u suradnji s mentoricom prof. Martinom Perić napravio omot za fiktivnu glazbenu grupu "Hallmark" za koji je od državnog povjerenstva dobio najveći broj bodova. U drugom dijelu natjecanja natjecatelji su za zadatak dobili grafičku pripremu CD knjižice prema zadanom predlošku. I u tom zadatku je Mateo postigao najveći broj bodova i tako nastavio sjajan niz odličnih rezultata grafičara na državnim natjecanjima posljednjih godina (Marijan Martinović, 1. mjesto 2014., Tea Rudić, 3. mjesto 2013.).

Učenici Luka Kožnjak (3E, web dizajner) i Matija Sudinja (4B, medijski tehničar) su napravili web stranicu za glazbenu grupu "Postolar tripper". U izradi rada ih je vodila mentorica prof. Maja Glavan. Drugi dio zadatka koji su samostalno rješavali u Grafičkoj školi u Zagrebu su riješili izuzetno dobro i tako osigurali odlično 3. mjesto u kategoriji multimedije.

Uz natjecanje je održana i smotra fotografije i grafičkog dizajna na kojoj su sudjelovali učenici: Tina Milačić (3C), Gina Gallinella, Andrea Šišeta, Fran Vrkljan (3D), Petra Antić, Lovre Dujmović i Karla Šaravanja (4B). (mentorice: prof. Anamarija Ivković i Martina Perić)

Pohvaljujemo odlične radove svih naših vrijednih učenika i čestitamo im na izvanrednom uspjehu. Želimo svima puno uspjeha i dogodine!