DAN OTVORENIH VRATA
Autor: Josipa Stipanov, 10. 6. 2019.

Dana 30. svibnja 2019., drugu godinu zaredom, u našoj školi održan je Dan otvorenih vrata u području prirodoslovlja (kemija, biologija i fizika). Sve aktivnosti su se odvijale u terminu od 17 do 20 sati, a s ciljem upoznavanja učenika s programom ekološkog tehničara.

Dan otvorenih vrata uključivao je izvođenje pokusa iz kemije, biologije i fizike, demonstraciju problemske nastave u kemijskom laboratoriju te upoznavanje s radom u biološkom kabinetu. Neki od pokusa izvedenih u kemijskom laboratoriju bili su: bojanje plamena, analiza dima cigarete, krijesnice i kemijski skakač.

U biološkom kabinetu učenici su imali priliku vidjeti što se događa u usnoj šupljini i želucu, koja je uloga žuči i što je biuret reakcija. Osim toga upoznali su se s mikroskopiranjem različitih preparata, a na kraju su se poigrali uz slaganje magneta na ploči ili igranja biološkog memorija.

Biologija: Jelena Barbarić – Gaćina, Mihovila Rončević

Kemija: Sonja Babić, Gordana Kundid, Edo Končurat, Tanja Perin, Inda Vučinović