UČIMO O BIOLOŠKOJ RAZNOLIKOSTI
Autor: Administrator , 10. 6. 2019.

Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode u Hrvatskoj obilježavaju se 22. svibnja. Tim povodom učenici 1.a razreda, smjer Ekološki tehničar, posjetili su izložbu Tajne muzejskih čuvaonica – biološka raznolikost, koja je postavljena u Kneževoj palači.

Preuzeto sa: http://www.knezeva.hr/novosti/izlozba-tajne-muzejskih-cuvaonica-bioloska-raznolikost

Izložba obuhvaća 103 izloška dermoplastičnih preparata, trajnih mokrih preparata, suhih preparata i kukaca u entomološkim kutijama.

Postavljeni ishodi su - učenici će:

- prepoznati zaštićene vrste
- razlikovati sjedilačke i polusjedilačke organizme bentosa
- razlikovati organizme bentosa i pelagijala
- uočiti primjere mimikrije, zaštitne i upozoravajuće obojenosti
- uočiti fosile i objasniti pojam živog fosila
- razlikovati alohtone i autohtone vrste te uočiti invazivne vrste.

Učenici su se podijelili u pet grupa i svaka je grupa promatrajući izloške odgovarala na pitanja na radnim listićima.

Nakon rješavanja listića svaka je grupa prezentirala svoje odgovore uz demonstraciju izložaka koje su promatrali. Za kraj učenici su raspravljali o uzrocima ugroženosti biološke raznolikosti i potrebi mijenjanja načina na koji ljudi iskorištavaju prirodu.

I dok su neki neumorno proučavali izloške, neki su iskoristili priliku za odmor.