NOVA ZNANJA I VJEŠTINE ZA BOLJI GRAFIČKI I WEB DIZAJN
Autor: Administrator , 17. 10. 2018.

Agencija za mobilnost i programe EU je u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1 odobrila projekt mobilnosti pod nazivom „Nova znanja i vještine za bolji grafički i web dizajn“ (GRAFWEB).

Projekt provodi konzorcij sastavljen od tri strukovne grafičke škole: Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju Zagreb, Prirodoslovno – grafička škola Zadar te Prirodoslovna i grafička škola Rijeka. Konzorcij je formiran kako bi učenicima škola omogućili stručnu praksu u Irskoj u području grafičkog i web dizajna.

DOKUMENTI:

Prijavni obrazac predati u Tajništvo škole.
Više o samom projektu pročitajte u nastavku:

Projekt mobilnosti: „Nova znanja i vještine za bolji grafički i web dizajn“ (GRAFWEB)

Nositelj projekta: Škola za grafiku dizajn i medijsku produkciju

Partneri:

Prirodoslovna i grafička škola Rijeka

Prirodoslovno - grafička škola Zadar

Martello Training Ltd

Trajanje projekta: 01.07.2018. – 30.06.2019.

Vrijednost projekta: 66.052,00 EUR

Broj ugovora: 2018-1-HR01-KA102-047215

Agencija za mobilnost i programe EU je u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1 odobrila  projekt mobilnosti pod nazivom „Nova znanja i vještine za bolji grafički i web dizajn“ (GRAFWEB). Projekt  provodi konzorcij sastavljen od tri strukovne grafičke škole: Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju Zagreb, Prirodoslovno – grafička škola Zadar te Prirodoslovna i grafička škola Rijeka. Konzorcij je formiran kako bi učenicima škola omogućili stručnu praksu u Irskoj u području grafičkog i web dizajna. Ovo područje odabrano je budući da razvoj grafičke i informacijsko – komunikacijske tehnologije uvjetuju potrebu za novim znanjima i vještinama na tržištu rada što škole nisu u mogućnosti same kvalitetno osigurati. Učenici nemaju organiziranu praksu u realnom sektoru, školski programi su zastarjeli, škole nisu adekvatno opremljene, a zbog brzog napretka tehnologije u ovom sektoru postojeća školska oprema brzo zastarijeva. Stoga je osnovni cilj ovog projekta povećanje stručnih znanja i vještina učenika koji se obrazuju za zanimanja web dizajner te grafički urednik dizajner, kako bi bili konkurentniji na europskom tržištu rada, a isto tako želi ih se pripremiti za cjeloživotno učenje i usavršavanje u struci. U projektu će sudjelovati 25 učenika koji se obrazuju za zanimanje web dizajner te za zanimanje grafički urednik dizajner. Predviđeno je da iz Škole za grafiku, dizajn i medijsku produkciju Zagreb sudjeluje 9 učenika, iz Prirodoslovno – grafička škola Zadar 8 učenika, te iz Prirodoslovne i grafičke škole Rijeka 8 učenika. Mobilnost će se provesti u periodu od 22.02. – 09.03.2019. čime će se u potpunosti ostvariti zadani ciljevi.

Stručna praksa učenika provest će se u Irskoj u suradnji s partnerom Martello Training Ltd. Martello Training Ltd. surađuje s grafičkim tvrtkama te tvrtkama koje se bave izradom audio-vizualnih rješenja te će biti u mogućnosti organizirati planirani program stručne prakse. Prilikom odabira tvrtki u kojima će učenici provesti stručnu praksu te izrade konačnog programa rada vodit će se računa o profilu svakog pojedinog sudionika kako bi aktivnosti bile usklađene s predznanjem i mogućnostima sudionika. Provodeći stručnu praksu u irskim tvrtkama učenici će se upoznati s načinom rada, upotrebom tehničkih pomagala i obvezama učenika. Moći će učiti od mentora te steći specifična znanja iz pojedinih segmenata rada u okviru svojih zanimanja. Na taj način usavršit će svoja znanja i steći dodatne vještine te se upoznati s europskim principima rada. Osim stručnih sadržaja za sudionike mobilnosti će biti organizirane i kulturološke aktivnosti koje će se sastojati od razgleda grada Dublina, upoznavanja s kulturnom i tradicijskom baštinom te običajima lokalnog stanovništva. Na taj način djelovat će se na osobni razvoj sudionika te na povećanje interkulturalnosti i internacionalnosti učenika i nastavnika u pratnji. Projektom će se uspostaviti bolja, šira i temeljitija suradnju svih partnera na polju strukovnog obrazovanja za zanimanja u području grafičkog i web dizajna, cjeloživotnog učenja i aktivnog povezivanja sektora grafičkih i audiovizualnih tehnologija i tržišta rada.

Očekivani rezultati mobilnosti:

• povećana stručna znanja i vještine 25 učenika
  • stečena znanja o novim postupcima, alatima i novim tehnologijama u području rada web dizajnera i grafičkog urednika dizajnera
  • 25 učenika koji će  prenijeti mentorima u školama praktična iskustva čime će utjecati na razvoj praktičnog dijela nastave
  • 25 učenika s poboljšanim znanjem engleskog jezika
  • povećanje interkulturalnosti i internacionalnosti sudionika mobilnosti, učenika i nastavnika
  • učenici upoznati s mogućnostima cjeloživotnog učenja i potaknuti na daljnje sudjelovanje
  • ojačano partnerstvo između škola članica konzorcija i partnera Martello Training Ltd te tvrtki koje će osigurati stručnu prasku učenika