DODIR S LIKOVNOM MAGIJOM
Autor: Administrator , 7. 5. 2013.

Doživjeti Picassa u vlastitom dvorištu događaj je povlašten i svečan. Umjetnik koji je kreirao preko 6000 umjetnina, pomičući granice estetike, drsko se igrajući konvencijama likovne ideje, zabljesnuo je pred našim očima u kultnom prostoru Klovićevih dvora.

Bio je to jedan od onih izleta  što je mladenačke strasti za vrludanjem metropolom obuzdao sjajnim artističkim iskustvom. Prvi i drugi razredi naše škole koji slušaju medijsku kulturu, teoriju i povijest umjetnosti, uživljeno su pratili tijek izložbe začinjen živom riječi stručnih voditeljica. Nakon svega ostao je trajan okus slasti jer, tko zna hoće li se ikada ukazati ovakva prigoda? Onaj koji bude privučen živošću i sugestivnošću Picassova stvaralaštva morat će potegnuti dalekim miljama svjetskih muzeja da doživi ono što je nama „odabranima“ poklonjeno toga dana.

Poslije je bio poseban gušt obilaziti zagrebačkim ulicama i parkovima, sjediti u zagrebačkim restoranima i kafićima i prebirati po neponovljivom događaju.