FOTO NATJEČAJ u sklopu manifestacije "Eko DANI 2018. – Kreativan grad“
Autor: Administrator , 27. 3. 2018.

Tema ovogodišnje izložbe je: "STVARANJE".

Prirodoslovno-grafička škola Zadar poziva učenike/ce osnovnih i srednjih škola na sudjelovanje u natječajnoj izložbi fotografije koja će se održati 19. travnja 2018. u Kazalištu lutaka Zadar u sklopu manifestacije "Eko dani 2018. – Kreativan grad“

PRAVILA NATJEČAJA

TEMA

Tema ovogodišnje izložbe je: "Stvaranje".

Parafrazirajući velikog umnika – STVARAM, dakle jesam! Stoga, mladi kreativci, uživajte u stvaranju, u slatkoj agoniji traženja i pronalaženja pikantnih otkrića, koja se skrovito udvaraju našoj znatiželji. Izdvojite ih iz „nevidljivog“ mnoštva i pretvorite u jedinstvenu senzaciju, vidljivu i onima koji nemaju tako istančana ticala kao VI. I neka se u tom djelu oživi sav žar Vašeg Stvaralačkog Vrenja!

ROK PRIJAVE

Natječaj traje do ponedjeljka, 16. travnja 2018. godine.

FOTOGRAFIJE

Na zadanu temu svaki učenik može prijaviti najviše tri rada (jedan rad može biti jedna fotografija ili niz fotografija).

Fotografije se šalju u JPEG formatu, minimalne veličine 2000px po kraćoj stranici.

Prijavljene fotografije ne smiju biti obilježene nikakvim vodenim žigom, inicijalima, potpisom, nadnevkom niti bilo kojom drugom oznakom.

PRIJAVE I SLANJE FOTOGRAFIJA

Uz svaku fotografiju potrebno je poslati i ispunjenu sastavnicu (za svaku fotografiju po jednu). Sastavnice možete preuzeti na internetskim stranicama škole: www.pgszd.hr
Fotografije nam možete dostaviti na tri načina:

1. Poslati elektroničkom poštom na adresu pgszadar@gmail.com
  2. CD/DVD s fotografijama poslati poštom na adresu:
    Prirodoslovno – grafička škola Zadar
    Perivoj Vladimira Nazora 3
    23000 Zadar
    „za foto natječaj“

3. Osobno donijeti na CD/DVD-u u tajništvo Prirodoslovno-grafičke škole.

POHVALJENI I NAGRAĐENI AUTORI/CE

Pristigle fotografije će pregledati Prosudbeno povjerenstvo (činiti će ga poznati zadarski fotografi) koje će izdvojiti fotografije za izložbu ocjenjujući cjelovitost fotografskog rada: ideju, originalnost, vizualno – likovnu vrijednost, kompoziciju, tehničku umješnost, kvalitetu prikaza zadane teme.

Autore najboljih radova očekuju nagrade u obje kategorije (jedna kategorija je za osnovne, a druga za srednje škole).

IZLOŽBA

O odabiru sudionika za izložbu Organizacijski odbor Eko dana obavijestiti će pojedine škole najkasnije do 18. travnja 2018. godine. Odabrani radovi će se moći vidjeti na izložbi Kazalištu lutaka Zadar. Izložba će biti otvorena 19. travnja 2018. i na njoj će biti podijeljene nagrade.

AUTORSKA PRAVA

Organizator natječaja pridržava pravo reprodukcije fotografija u nekomercijalne svrhe bez prethodnog dopuštenja autora/ica. Materijali poslani na natječaj se ne vraćaju.

Sudjelovanjem u ovom natječaju autori/ice jamče da su fotografije njihovo osobno autorsko djelo i prihvaćaju sva pravila koja je u tekstu natječaja naveo organizator.

Za dodatne informacije možete se obratiti tajništvu Prirodoslovno-grafičke škole Zadar
(tel: 023/213-746, fax: 023/302-207, e-mail: ured@pgszd.hr).

SASTAVNICA ZA IZLOŽBU FOTOGRAFIJE (.pdf)

SASTAVNICA ZA IZLOŽBU FOTOGRAFIJE  (.doc)