"NE MOGU" - film učenika Prirodoslovno-grafičke škole Zadar
Autor: Administrator , 17. 3. 2017.

Film "NE MOGU" posvećen je starijim osobama s psihičkim poteškoćama, a izradile su ga maturantice Prirodoslovno - grafičke škole Zadar u sklopu projekta "Drugi" HRT-a.

U sklopu projekta predstavile su i našu školu. Kakve mogućnosti PGŠ pruža svojim učenicima i zašto ju one smatraju jednom od kvalitetnijih zadarskih srednjih škola, doznajte u videu koji slijedi!

U ovom smo se projektu pitali tko su „drugi“ i „drugačiji“?
Razgovarali smo o „nama“ i „njima“, identitetu, kulturi i baštini.
Upoznavali smo strance, izbjeglice, pripadnike nacionalnih i vjerskih manjina, socijalno ugrožene osobe, osobe treće dobi, Rome, pripadnike LGBTQ populacije,osobe s invaliditetom i one sa zdravstvenim problemima.
Istraživali smo s kojim se problemima susreću pripadnici ranjivih društvenih skupina.
Otkrivali smo zašto je ponekad teško, a ponekad super biti drugačiji!

EKIPA PROJEKTA DRUGI