Biologija i fizika - 3.a razred (7. ožujka 2022.)
Autor: Anamarija Ivković, 15. 3. 2022.

7. ožujka 2022.godine , u okviru projekta STEM U PGŠ je proveden zajednički sat biologije i fizike u 3.a razredu.

Nastavnice Mihovila Rončević i Josipa Stipanov su sa učenicima ekološkog tehničara zajedno provele blok sat na temu Lom svjetlosti , osjetilo vida.

Na početku sata učenici su ponovili naučeno iz fizike i biologije kroz kviz Kahoot.

Ponovili su ovojnice oka, gdje i kako se  svjetlost lomi , kakva slika i gdje u oku  nastaje, zbog čega se svjetlost lomi, kojim lećama se ispravlja kratkovidnost i dalekovidnost, što je daltonizam, a što glaukom.

Nakon ponovljenog gradiva učenici su u grupnom radu dobili različite pokuse vezane uz lom svjetlosti, leće…

Samostalno su izvodili pokuse (uz nastavne listiće), te ih međusobno prezentirali.

Uočili su povezanost biologije i fizike, te su kroz pokuse bolje usvojili gradivo.

Vježbali su međusobnu komunikaciju i jačali su prezentacijske vještine koje će im biti potrebne i izvan škole.